Özgür Renkler, gönüllü hukuki destekçilerini arıyor

Özgür Renkler olarak ilk defa örgütlenmemiz 2013 yılında başlasa da örgütlenme sürecimize 2016 yılından bu yana dernek olarak devam ediyoruz. Özgür Renkler Derneği olarak özellikle Bursa’da yaşayan LGBTİ+’ların eşit haklardan faydalanması için ayrımcılıktan arınmış bir şehir umuduyla sekiz yıldır Bursa’da faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz.
2020 yılında yapmış olduğumuz araştırma kapsamında biliyoruz ki* yereldeki LGBTİ+’lar karşılaştıkları ayrımcılık, nefret ve şiddet tutumlarına yönelik hukuki destek talep ediyor. Bu sebeple Özgür Renkler Derneği olarak gönüllü hukuki destek ağımızı organize edip hayata geçirmek istiyoruz.
Hukuki destek ağımız için gönüllü uzmanlarla bir araya gelmek, danışmanlık hizmetlerini konuşmak, LGBTİ+’ları bekleyen daha güzel yarınların planlarını yapmak istiyoruz.
Özgür Renkler Derneği’nin hukuki destek ağına gönüllü olmak isteyen hukukçular “hukuki destek” başlığında info@ozgurrenkler.org adresine isim, soyisim, kurum ve iletişim bilgilerini içeren bir mail atarak 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 14:00’da gerçekleşecek toplantımız için kayıt yaptırabilirler.

Rapora ulaşmak için tıklayın